ABONE GİRİŞİ  |  RSS  |  ENGLISH
PDF'e çevir

ENERJİ YATIRIMLARI

Sarmaşık 2 HES

Enerji, özellikle de elektrik enerjisi günümüz insanı ve yaşam koşulları için vazgeçilmez niteliktedir. Normal koşullar altında dahi gelişmiş ülkeler ortalamasının oldukça altında elektrik tüketilen ülkemizde, kriz ortamının geçmesi ile birlikte enerji açığının bir hayli artacağı beklenmektedir. Bu öngörü ve gelişen teknolojiler yardımı ile, AGE ENERJİ yeni enerji yatırımları planlamaktadır.

 

Termik Enerji Kaynakları

Doğalgaz Çevrim Santralleri
205 MW kapasiteli AGE Denizli Doğalgaz kombine çevrim santrali 2013 yılında devreye alınmıştır.

Kömür Santralleri
Enerji üretiminde yerel kaynak kullanmanın bilinci ile yerel kömür rezervleri araştırılmaktadır. Maden arama ruhsat çalışması ile birlikte yüksek verimli, en son teknolojiye uygun, çevre dostu, kirletici emisyonu asgari düzeylerde olan ve azami yerli yakıt kullanan termik santrallerin fizibilite çalışmaları devam etmektedir.


Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Hidroelektrik Santrallar
Yerel ve yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak hidroelektrik santralleri, Türkiye'nin enerji ihtiyacına çözüm olabilecek vazgeçilmez tesislerdir. AGE ENERJİ yeni yatırımlarında ve özelleştirme ihalelerinde hidroelektrik santrallere ayrı bir önem vermekte, yatırımlarının önemli kısmını bu alanda yapmaktadır.

Rüzgar Santralları
AGE ENERJİ, diğer bir yerel ve yenilenebilir enerji kaynağı olan rüzgar potansiyelinin enerji üretimine aktarılması amacı ile lisans başvurularında bulunmuştur. Bu alanda son teknolojiler takip edilmekte ve lisansların sonuçlanması beklenilmektedir.

Güneş Enerjisi
Yatırım maliyeti şu safhada yüksek olan güneş enerjisi alanında, ulusal ve uluslararası AR-GE faaliyetleri titizlikle takip edilmektedir.

AGE ENERJİ'nin halen devam eden ve tamamlanmış yatırımları için için Yatırımlarımız bölümümüze bakabilirsiniz.

 
SİTE İÇİ ARAMA
Tüm Hakları saklıdır © 2010 AGE ENERJİ Tahran Caddesi No:19 06700 Kavaklıdere/ANKARA
Tel : (0 312) 312 468 82 40 Faks : (0 312) 468 82 49