ABONE GİRİŞİ  |  RSS  |  ENGLISH
PDF'e çevir

HAKKIMIZDA

AGE Enerji Hakkimizda

AGE ENERJİ, altyapı, üstyapı ve enerji alanında kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektöre 35 senelik tecrübesi ile hizmet veren AGE İnşaat ve Ticaret A.Ş bünyesinde faaliyet göstermektedir.


AGE İNŞAAT ve TİCARET ANONİM ŞİRKETİ; Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Önen, 1965 yılında kurduğu firması ile proje müşavirliği, inşaat ve taahhüt işleri yaparak sektörde çalışmaya başlamıştır. Firmanın iş hacminin artmasıyla 1974 yılında eczacı Güner Adlı ve Çiler Önen'in katılımı ile AGE İnşaat ve Ticaret Ltd.Şti. kurulmuş ve 1998 yılında anonim şirkete dönüştürülmüştür. AGE İnşaat ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.


AGE ENERJİ, AGE İnşaat ve Ticaret A.Ş.'nin çatısı altında FETAŞ Fethiye Enerji ve Ticaret A.Ş.'nin kurulması ile birlikte 1993 yılında çalışmalarına başlamıştır. 1999 yılında Türkiye'nin ilk "Yap İşlet Devret" modeli ile yapılan hidroelektrik santrallerinden biri olan 16,50 MW kurulu güce sahip Fethiye Hidroelelektrik Santrali'ni devreye almış ve halen işletmektedir.

2001 yılında yayınlanan 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde özel yatırımların önünün açılması ile çalışmalarına hız veren grubumuz Kasım 2008'de Trabzon ilinde 21 MW kurulu güce sahip Sarmaşık I HES ve 22 MW kurulu güce sahip Sarmaşık II HES tesislerini işletmeye açmıştır. Kasım 2009 ayında Adıyaman ilinde bulunan 30 MW kurulu gücündeki Pınar HES'in devreye alınması ile birlikte toplam kurulu gücümüz 90 MW'a çıkmıştır.

Osmaniye'de bulunan 5,40 MW kurulu gücündeki Yamaç HES, projelendirme safhasında bulunan ve 2010 yılında inşasına başlanacak Siirt Oran HES ve AGE Denizli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali projeleri ile 2012 yılında toplam kurulu gücün 365 MW'a çıkması beklenmektedir. Fizibilite ve AR-GE aşamasında bulunan diğer yatırım projelerimiz ile birlikte 2015 yılında 700 MW kurulu güce ulaşılması planlanmaktadır.

Ülkemizdeki mevcut hidroelektrik santrallerin ve diğer enerji üretim tesislerinin verimli işletilmesi amacı ile özelleştirme ihalelerine özel bir önem gösterilmekte, enerji sektörüne bütünsel bir yaklaşım ile sadece enerji üretiminde değil enerji toptan satış piyasasında pay ve söz sahibi olmak hedeflenmektedir.

AGE ENERJİ halen enerji yatırım, enerji taahüt, toptan elektrik ticareti ile serbest tüketicilere elektrik satış hizmetleri vermekte olup, sürdürülebilir kalkınmanın ve enerji alanında dışa bağımlılığı azaltacak yerel kaynak kullanımının bilinci ile faaliyetlerine devam etmektedir.

 
SİTE İÇİ ARAMA
Tüm Hakları saklıdır © 2010 AGE ENERJİ Tahran Caddesi No:19 06700 Kavaklıdere/ANKARA
Tel : (0 312) 312 468 82 40 Faks : (0 312) 468 82 49