ABONE GİRİŞİ  |  RSS  |  ENGLISH
PDF'e çevir

SERBEST TÜKETİCİLERE ELEKTRİK SATIŞI

AGE Enerji Enerji Serbest Tuketicilere Satis

 

Elektrik Piyasası

2001 yılında kabul edilen 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ile Türkiye'de liberal elektrik piyasasına geçiş başlamıştır. Bu kanun ile temel olarak
? Enerji arz güvenliğinin sağlanması,
? Verimliliğin artırılması ve maliyetlerin azaltılması,
? Rekabetçi bir piyasa yapısı oluşturulması,
amaçlanmıştır.


Serbest Tüketicilere Satışlar

2003 yılında yayınlanan "Serbest Tüketici Yönetmeliği" ile yıllık belirli bir miktarın üzerinde tüketim yapan kuruluşlara tedarikçisini seçme özgürlüğü tanınmıştır. Serbest tüketici olmak için tüketilmesi gereken elektrik miktarı, yani Serbest Tüketici Limiti, her yılın ocak ayında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından belirlenerek kamuoyuna duyurulur. Uygulamanın ilk yıllarında bu limit 9,000,000 kWh/yıl olarak belirlenmişken, 2011 yılı için bu limit 30,000 kWh/yıl ?a düşürülmüştür. Bu tüketim miktarı ticarethane tarifesi üzerinden yaklaşık aylık 800 TL'lik bir fatura bedeline tekabül etmektedir. İlerleyen yıllarda bu limitin sıfırlanması ve konut düzeyindeki tüketicilerin de kendi tedarikçilerini seçebilmesi hedeflenmektedir.


Serbest Tüketici Olarak AGE ENERJİ'den Enerji Almanın Faydaları Nelerdir?

Dağıtım şirketlerinin belirlediği fiyatlardan enerji almak zorunda kalmazsınız. Sadece yenilenebilir ve çevre dostu olarak üretilen enerjiyi kullanırsınız ve firmanızın karbon salımını azaltırsınız. Kesintisiz ve sürekli enerji tedariği sağlarsınız.


Nasıl Serbest Tüketici Olunur?

Aşağıdaki şartlardan en az birini sağlayan tüketiciler serbest tüketici olabilir:
? İletim sistemine doğrudan bağlı olan tüketiciler,
? Bir önceki takvim yılına ait toplam elektrik enerjisi tüketimleri serbest tüketici limitini geçen tüketiciler,
? İçinde bulundukları yılda gerçekleşen toplam elektrik enerjisi tüketimleri serbest tüketici limitini geçen tüketiciler,


Serbest Tüketici Limitini Geçemiyorsanız

Türkiye içerisinde aynı gerçek veya tüzel kişiliğe sahip birden fazla tesisiniz varsa ve tesislerinizin toplam tüketimi serbest tüketici limitini geçiyorsa talep birleştirme yolu ile de serbest tüketici olabilirsiniz.

 

AGE ENERJİ'den Enerji Tedarik Süreci Nasıl İşler?

AGE ENERJİ'den enerji tedarik sürecinde, AGE ENERJİ'nin ve MÜŞTERİ'nin teklif ve sözleşme koşulları üzerinde karşılıklı mutabakatından sonra, taraflar arasındaki ikili anlaşma resmi makam niteliğindeki PMUM (Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi)'a bildirilir.


AGE ENERJİ'den Enerji Tedarik Etmek Neleri Değiştirir?

? Elektrik fatura bedelinizi; AGE ENERJİ'den daha ucuza elektrik alırsınız.
? Elektrik fatura formatınızı; dağıtım şirketi logolu fatura yerine AGE ENERJİ şirketleri tarafından kesilen fatura tarafınıza iletilir.

 

AGE ENERJİ'den Enerji Tedarik Etmek Neleri Değiştirmez?

? Kullandığınız elektriğin kalitesini,
? Kullandığınız elektrik dağıtım hattını, trafoyu vb,
? Elektrik dağıtım şirketinizi,
? Elektrik dağıtım şirketinizden kaynaklı meydana gelebilecek kesinti, voltaj düşüklüğü vb aksamaları ve arızaları değiştirmez.

Her türlü arıza ve kesintilerde, sayaçlarınızın okunmasında ve diğer bakım hizmetlerinde dağıtım şirketiniz sizlere hizmet vermeye devam edecektir.


AGE ENERJİ'den Teklif İstemek & Uygulama ile İlgili Bilgi Almak İçin...

Aşağıdaki formu doldurup son aya ait faturanınız kopyası ile birlikte aşağıdaki irtibat noktalarından bize başvurmanız yeterlidir. Satış temsilcimiz size kısa sürede geri bildirimde bulunacaktır.
Formu indirmek için tıklayınız

 

Tel: + 90 312 428 12 56
Faks: + 90 312 428 12 54
E-posta: enerji@age.com.tr

 

 
SİTE İÇİ ARAMA
Tüm Hakları saklıdır © 2010 AGE ENERJİ Tahran Caddesi No:19 06700 Kavaklıdere/ANKARA
Tel : (0 312) 312 468 82 40 Faks : (0 312) 468 82 49